Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Marzenia się spełniają...

offlineaklybok blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt POEMA w IGN Projekt
177460 odwiedzin | wpisów: 99, komentarzy: 208, obserwuje: 7

Aranżaje feng Shui- salon

autor: aklybok blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Aranżacje wnętrz według Feng Shui

Salon jest miejscem odpoczynku, relaksu. To w salonie najczęściej stoi telewizor wiszą obrazy, w salonie jest najwięcej kolorów i przedmiotów. W salonie spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, rozmawiamy, śmiejemy się, w salonie bawią się nasze dzieci.

Według Feng Szui salon powinien usytuowany być na: południowy-wschód, południe, południowy-zachód i zachód. Przy czym południowy-wschód jest najkorzystniejszym kierunkiem. Tutaj można odnaleźć energię drzewa.Aby ta energia mogła przepływać bez przeszkód, nie powinno się ustawiać w pokoju zbyt dużo mebli. Może to wówczas doprowadzić do stagnacji energii. W ogóle jeśli chodzi o meble to jednym z ważniejszych elementów aranżacji salonu według feng shui jest odpowiednie ustawienie krzeseł, kanap, puf.

Aranżaje salonu według Feng Shui

mojabudowa.pl - blog budowlany

Idealnie jeśli są ustawione przodem do drzwi wejściowych salonu. Nigdy nie stawiaj kanapy tyłem do drzwi. Osoby, które siedzą na kanapie muszą siedzieć przodem do drzwi nigdy tyłem. Najkorzystniejsze ustawienie mebli wypoczynkowych to kształt litery U. Niekorzystny natomiast jest układ w kształcie litery L. Kanapy i wszystkie siedziska powinny mieć miękkie zaokrąglone kształty

W salonie można dodatkowo umieścić przedmiot osobiście związany z każdym członkiem rodziny (serwetka na ławie matki, obrazek na ścianie córki itp.). Sprawi to, że każdy domownik się tu odnajdzie. Pod meblami lub stołem powinien leżeć okrągły dywan. Środek pokoju powinien być w miarę możliwości pusty. W salonie panuje ogólna zasada - im mniej mebli tym lepiej.

W salonie urządzonym według feng shui nie może być ciemnych kątów. Koniecznie powinno się je rozjaśnić malując ściany na jasne kolory, wstawiając rośliny czy lustro, które odbija światło.

Lustro w feng shui ma ogromne znaczenie może też dać ci wiele korzyści. Optycznie poszerza wnętrza, wprowadza tez więcej światła, dzięki czemu salon wydaje się większy i bardziej przytulny.

Lustra możesz powiesić w łazience i przedpokoju, będzie to zgodne z zasadami feng shui.

Telewizor w salonie urządzonym według feng shui nie powinien stać w centralnym miejscu pokoju. Telewizor w centrum powoduje w rodzinie brak rozmów, choć w sumie takie ustawienie i tak jest lepsze niż wstawienie telewizora do sypialni (co wpływa na rozpad małżeństwa). Najlepiej aby życie w salonie koncentrowało się wokół kominka, który powinien znajdować się w centrum pomieszczenia.

 


Komentarze (5)
autor:magnolia0joaska dodano: 2010-01-10 | 12:24:24
Bardzo interesujący artykuł, z niecierpliwością czekam na łazienkę :)
autor:aklybok dodano: 2010-01-10 | 12:55:08
Postaram się w poniedziałek lub wtorek wkleić łazienkę... cieszę się, że się podoba. Pozdrawiam serdecznie!
autor:magnolia0joaska dodano: 2010-01-10 | 15:41:47
Super! Dziękuję
Pozdrawiam cieplutko :)
autor:moja saga dodano: 2010-01-10 | 16:30:28
Super ja właśnie mam w projekcie salon na południowy wsch.a martwiłam sie że nie jest to dobry układ
autor:aklybok dodano: 2010-01-10 | 18:54:24
U mnie salon jest na zachodzie... i choć nie myślałem o feng shui podczas budowy domu;to tak sobie myślę teraz, że może by warto, co nie co, zaczerpnąć z tej filozofii podczas wystroju, aranżacji wnętrza... Może będzie się żyło nam lepiej, łatwiej...?
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49609
Liczba wpisów:206855
Liczba komentarzy:874370
Liczba zdjęć:764697
Użytkownicy online:262